پوست و مو

درمان جوش های صورت

درمان جوش های صورت

در این مقاله درباره درمان جوش های صورت به نشر مطلب میپردازیم.

راه حل اول

کسانی که مبتلا به جوشهای چروکی و یا دمل در بدن خود می باشند بایستی هر روز ۲۰۰ گرم آب لیمو را به تنهایی و یا با آب پیاز یا آب سیر و یا با آب هویج با آب شلغم خام مخلوط کرده و میل نمایید. تا خونتان پاک شده و جوشها از بین برود.

راه حل دوم:
یکی دیگر از راه های درمان جوش های صورت : لیمو ترش، غذای پوست است رنگ پوست را جلا می دهد. به همین علت لازم است هر روز صبح قبل از اینکه دوش بگیرید تن خود را با آب لیمو یا پوست لیموی تازه که دو نیم شده ماساژ دهید. با این عمل تعرق به آسانی صورت می گیرد و در نتیجه سموم بدن به کلی از بدن خارج و باعث بهبود جوشها خواهد شد.

راه حل سوم:
آب لیمو ترش را با عسل مخلوط کرده و میل کنید تا جوشهای قرمز روی پوست و حتی خالهای ریز و کوچک از بین بروند.

راه حل چهارم:
ترکیب شیر و خامه نجوشیده و خیار بریده شده به صورت گرد گرد برای معالجه جوشهای قرمز که در پوست پیدا می شود موثر است. بدین صورت که خیار خیس شده در مخلوط شیر خامه را بر روی پوست مالش دهید.

راه حل پنجم:
مخلوط آب خیار با موم عسل در لطافت پوست بدن و رفع جوشها و زیبا نمودن پوست اثر فراوانی دارد.

راه حل ششم:
برای رفع جوشهای ریز و قرمز روی پوست باید صبح و شب با محلول دم کرده جعفری صورت و یا قسمتی از بدن را که جوش دارد شستشو داد.

راه حل هفتم:
۷-بچه های شیر خوار اغلب در صورتشان جوشهایی پیدا می شود که بعضی از مادران از دیدن آن جوشها نگران می شوند. برای معالجه این جوشها کافی است یک گرم گل بنفشه فرنگی را در یک چهارم لیتر شیر ریخته و بجوشانید.

پس از صاف کردن محلول آن را به شیر خوار داده تا بخورد. با این عمل ابتدا جوشها زیاد می گردد ولی جای نگرانی نیست چرا که طولی نمی کشد تا یکی یکی جوشها از بین می روند.

راه حل هشتم:
۸-به محصول جوشانده ۶۰ گرم کاهو در یک لیتر آب برای شستشوی رفع جوش صورت مفید است.ضماد کاهوی پخته با کمی روغن زیتون برای معالجه انواع دمل و کورک و آبسه سوختگی مفید است.

راه حل نهم:
۹- افرادی که مبتلا به جوش صورت و اگزما هستند هر روز مقدار کمی شلغم خام بخورند. تا احتیاج بدن آنها به گوگرد که در این سبزی هست بر طرف خواهد شد. ولی متاسفانه باید شلغم خام را با دقت و احتیاط بخورند تا معده آنها ناراحت و خسته نشود.
هشدار: از آنجایی که دارای مواد قندی است برای مبتلایان به مرض قند مضر است.

راه حل دهم:
۱۰- برای معالجه جوش های سیاه (آکنه) باید یک عدد گوجه فرنگی را به دو نصف بریده و آهسته و آرام روی جوش مالید. فردای آن روز همین کار را با ترشک کوبیده بکنید و با آب سرد بشوئید.

راه حل یازدهم:
۱۱- ۱۰۰گرم برگ خشک تمشک را به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و پس از دم کشیدن و صاف کردن، آن را به عنوان محلول شستشو برای شستن صورت استفاده نمایید. این عمل جوشهای صورت را درمان می کند. و همچنین برای هر نوع تحریکات پوستی مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *