دکوراسیون

تاریخچه قاشق و چنگال ها

تاریخچه قاشق و چنگال ها

در این مقاله میخواهیم در مورد تاریخچه قاشق و چنگال صحبت کنیم.

شما هر روز از آنها استفاده میکنید آنها برخی از ساده ترین ، اما مفیدترین وسایل موجود هستند. آنها در سراسر جهان مورد استفاده قرار میگیرند. اما چه کسی دقیقاً چاقوها ، چنگال ها و قاشق ها را اختراع کرده است؟

قاشق
تاریخچه قاشق و چنگال :قاشق یکی از قدیمی ترین ظروف غذاخوری روی کره زمین است. امر تعجب آوری نیست اگر بر این فرض باشیم که انسان ها تقریباً زمانی که احتیاج به غذا خوردن دارند. نیاز به وسیله ای برای جمع کردن آن دارند. بر خلاف چاقوها و چنگال ها ، که بیشتر مورد نیاز برای حفظ پرستیژ هستند. قاشق های طبیعی را میتوان با به کار گیری برخی اشیا مانند صدف و استخوان و مطمئن باشید. که با توجه به نمونه های اولیه شناخته شده، قاشق ها هیچ گونه دسته ای نداشته اند. قاشق از این آغازهای فروتنانه ، متولد شده است.

هیچ دوره زمانی مشخصی وجود ندارد که بتوان آن را به اختراع قاشق نسبت داد. البته منظور من از کلمه ی “اختراع” این است که دسته ای از جنس استخوان حیوانات مرده را اضافه کنید. “با این وجود ، شواهد باستان شناسی نشان می دهد که قاشق هایی با دستگیره در اوایل ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد برای اهداف مذهبی مصر باستان استفاده می شده اند. این قاشق ها که از موادی مانند عاج ، چوب ، سنگ چخماق و تخته سنگ ساخته شده بودند که در تزیینات زینتی و سلسله مراتبی پوشانده شده بودند.

قاشق های چوبی
وقتی نوبت به مصرف غذای واقعی رسید ، رایج ترین ماده در آن زمان قاشق چوبی به دلیل در دسترس بودن و هزینه کم بود. با این حال ، در زمان امپراطوری یونان و روم ، قاشق های ساخته شده از برنز و نقره در بین ثروتمندان رایج بودند و این امر تا قرون وسطایی صادق ماند.

در حقیقت ، اولین مدارک اثبات شده قاشق ها در انگلستان در سال ۱۲۵۹ بود – از کمد پادشاه ادوارد اول به عنوان یک سفرنامه به حساب می آید. شبیه به مصری ها ، قاشق در این زمان نه فقط برای غذا خوردن ، بلکه در مراسم های زینتی و برای نشان دادن ثروت و قدرت مورد استفاده قرار میگرفتند. به عنوان مثال ، تاج گذاری هر پادشاه انگلیس توسط آیینی انجام می شود که پادشاه جدید توسط یک قاشق تشریفاتی مسح داده می شود.

دوره های مختلف
تاریخچه قاشق و چنگال :قاشق ها حتی در دوره های تودور و استوارت نیز اهمیت بیشتری به دست آوردند بطوری که رسم بود که یک قاشق رسول را به عنوان یک کریسمس عید پاک بخوانید. افراد ثروتمند مجموعه ای از دوازده قاشق از این قاشق ها را دادند و سرانجام سیزدهم اضافه شد. به این دلیل که شکل مسیح را به همراه داشت “استاد قاشق” نامیده شد.

این عمل به سنت قاشق های متولد شده معروف شد و در آن زمان در تمام طبقات اجتماعی رواج داشت. تنها تفاوت در ماده ای بود که قاشق ها از آن ساخته شده بود – به طور معمول نقره یا طلا برای طبقات فوقانی و مس یا برنج برای طبقات پایین تر استفاده می شد.

طراحی قاشق در دوره رنسانس و باروک تغییر کرده است تا اینکه سرانجام در قرن ۱۸ میلادی شکل ظاهری معمولی فعلی خود را پیدا کرد. از آن زمان ، قاشق ها همچنان عضوی از میزهای مدرن هستند و انواع و اقسام آنها تغییر کرده اند – همه چیز از سوپ گرفته تا قاشق خاویار.

چنگال
تاریخچه قاشق و چنگال :جدیدترین مورد اضافه شده در باشگاه کارد و چنگال ، چنگال است. اگرچه آن ها از زمان های بسیار قدیم از لحاظ فنی وجود داشته اند ، نمونه های اولیه فقط از دو دندانه اخته شده اند و در درجه اول برای پخت و پز و سرو کردن غذا مورد استفاده قرار می گرفتند. انگشتان دست ، قاشق و چاقوها هنوز هم محبوب ترین گزینه ها در مورد غذای واقعی بودند.

برخی از اولین چنگالهای شناخته شده جدول اولین بازی خود را در مصر باستان انجام دادند. هم چنین فرهنگ Qijia (2400-1900 قبل از میلاد) که در بخشی از چین امروزی سکونت داشت نیز شناسایی شده که از چنگال استفاده میکرده اند و چند هزار سال بعد ، محبوبیت چنگال در جهان غرب از طریق جاده ابریشم به ونیز گسترش یافت.

یکی از اولین شواهد ثبت شده چنگال ها در ونیز از یک داستان قرن ۱۱ مربوط به عروسی یک شاهزاده خانم بیزانسی به نام تئودورا آنا دوکایینا با دومنیکو سلوو است که ظاهرا او چنگال های طلا را به عنوان بخشی از جهیزیه خود آورده است.
این اتفاق در ظاهریک رسوایی کامل بود. خدا ترسان ونیزی این مورد را به عنوان عملی وحشبانه در برابر خود خداوند که انگشت های کاملاً خوبی را برای خوردن به ما داده است میدانستند.
پیتردامیان عقیده داشت خدا با عقل خود چنگال های طبیعی – انگشتانش – را به انسان عطا کرده است. بنابراین برای او توهین است که در هنگام غذا خوردن چنگال های فلزی مصنوعی را برای آنها جایگزین کنید.

کتاب اول ساموئل
البته در کتاب اول ساموئل (۲: ۱۳) – که تصور می شود حدود ۶۴۰-۵۴۰ قبل از میلاد مسیح تألیف شده است – آمده است که دستیاران کاهنان یهودی از چنگال استفاده می کردند.
و رسم کاهنان در مقابل مردم این بود که ، هر کس قربانی می کرد ، بنده کاهن با وسیله ای سه دنده در دستش هنگام تکه کردن گوشت قربانی می آمد.

هنگامی که شاهزاده خانم دو سال بعد در اثر یک بیماری کشنده اسرارآمیز درگذشت ، از نظر برخی چنگال مجازات غرور و افتخار او بود.

محبوبیت چنگال در طول قرن شانزدهم به دلیل تغییر روند مشهور روند تاریخی کاترین د Medici شروع به رشد کرد. وی پس از ازدواج با هنری دوم ، با جداول فرانسوی به محبوب کردن چنگال (و همچنین ماکارونی ، روغن زیتون ، چیانتی و جدایی شیرین و مرزه) کمک کرد. در این زمان ، هر چیز ایتالیایی به لطف رنسانس رواج داشت.

شروع ایده های بهداشت
با شروع ایده های بهداشت ، چنگال محبوب تر شد. تا این لحظه ، عمداً مسدود کردن منافذ با خاک برای جلوگیری از نفوذ طاعون از طریق آنها ، ایده خوبی محسوب می شد. (فرایندهای فکری مشابه عمدتاً به همین دلیل است که استحمام در دوران قرون وسطی غیر معمول بود – شما نمی خواهید آبهای پر از بیماری در آب شما بریزد!) بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای اینکه روی سفره سفره خود بزنند ، بینی خود را مستقیماً به دستانشان منتقل کند. رفتار بد. حال تصور کنید همین افراد با دست خود غذا می خورند.

به طور طبیعی ، چنگال برای کسانی که ترجیح می دهند که غذاشان بدون کثیفی باشد به نظر می رسد. با این حال ، بسیاری از مردان هنوز هم آنها را رد می کردند زیرا بسیار زنانه به حساب می آمدند. این شروع به تغییر هنگامی آغاز شد که مردان شروع به دستکاری با دکمه های دستشان کردند و ممکن است برای ما عجیب به نظر برسد ، اما فراموش نکنید که کفش پاشنه بلند در ابتدا برای آقایان اختراع شده بود ، که معمولاً با آنها لباس تنگ می پوشیدند…

قرن ۱۸ به بعد…
تاریخچه قاشق و چنگال :تا قرن ۱۸ میلادی ، چنگال های خمیده با قلع به طور زیادی برای خرد کردن مواد غذایی مانند نخود فرنگی مورد استفاده قرار می گرفتند. هم چنین اشخاص مجموعه های مخصوص کارد و چنگال های شخصی خود را نیز به همراه داشتند ، گرچه چنگال ها در درجه اول توسط طبقات بالا مورد استفاده قرار می گرفتند.

تا صد سال بعد ، در طول دوره صنعتی سازی ، طبقات پایین و متوسط به طور معمول استفاده از چنگال را نیز شروع نکردند. افراد متداول حتی توانایی فراهم کردن یک مجموعه کامل کارد و چنگال را برای ارائه به میهمانان و یا حتی افراد هم سطح خود نیز را هم نداشتند.
چنگال ها به سرعت به عنوان محبوب ترین مورد کارد و چنگال که از نظر ویکتوریایی ها باعث ایجاد بیش از حد انواع چنگال شدند ، از چاقوها پیشی گرفتند. می توانید دفعه دیگر از آنها تشکر کنید که در حال گفتگو با گوشت کمی خرچنگ آبدار هستند. از آن زمان ، چنگال در جامعه غربی به عنوان آیتم اصلی در آمده است.

چاقوها
از زمان ماقبل تاریخ ، چاقوها به صورت دوتایی به عنوان سلاح و اجرای غذا مورد استفاده قرار می گرفتند. این کاملا منطقی است – شما مواد غذایی خود را می کشید و سپس با یک ابزار دستی آن را به قطعات مناسب برش می دهید. با این حال ، چاقوها تا زمان سلسله بوربون در فرانسه منحصراً برای استفاده از میز مورد اهانت قرار نگرفتند. تا این لحظه ، آنها به دلیل استفاده فوق در کشتن غذای فرد ، کاملاً شگفت آور بودند.

به همین ترتیب ، حضور چاقوها در یک میز یک تهدید مداوم است. یادآوری این نکته حائز اهمیت است که این دوران همچنین در دوره ای بود که منبع قابل توجهی از هیدراتاسیون از شراب و آب و هوا به وجود آمد. بنابراین ، غیر معمول نیست که بخاطر سوزاندن دهان در هنگام تلاش برای خوردن غذای خود ، به طور تصادفی سوراخ شود.

قرون وسطا
البته وقتی چنگال ها در دوران قرون وسطایی محبوبیت بیشتری پیدا کردند ، این امر باعث می شد در زمان وعده های غذایی کمتر به چاقوی اشاره ای نیاز پیدا کنید. به همین ترتیب ، در سال ۱۶۶۹ ، لوئیز چهاردهم- همان مردی که دوست داشت موهای خود را بپوشد و لباس تنگ و پاشنه بلند بپوشد ، همانطور که در زمان خودش مردانه بود – این چاقوهای خیلی تیز را روی میز غیرقانونی ساخت و آنها را جایگزین بلوز / گسترده تر کرد. . این امر اکثراً تا به امروز هنجار باقی مانده است ، گرچه انواع استاندارد فولاد ضد زنگ تا حدود قرن بیستم معرفی نشده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *